Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

01.03.2023 Murowana Goślina – kolejni urzędnicy zatrzymani przez CBA

01.03.2023
  • Cyfrowe puzzle
    @Photogenica

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Delegatury w Poznaniu zatrzymali kolejnych urzędników podejrzanych o przestępstwa o charakterze korupcyjnym i urzędniczym.

To dalszy ciąg śledztwa prowadzonego pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu w sprawie przekroczenia uprawnień przez Burmistrza oraz podległych mu urzędników samorządowych w Murowanej Goślinie.

W trakcie prowadzonego postępowania zgromadzono materiał dowodowy świadczący o przyjmowaniu korzyści majątkowych przez Burmistrza Murowanej Gośliny za zlecanie usług finansowanych z budżetu gminy.

W 2022 roku funkcjonariusze CBA zatrzymali Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina, trzech pracowników gminnych oraz trzech przedsiębiorców, którzy uczestniczyli w przestępczym procederze. Zatrzymanym przedstawiono 27 zarzutów korupcyjnych i urzędniczych, a także zarzut pomocnictwa. Wobec burmistrza Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który stosowany jest do dnia dzisiejszego, a wobec pozostałych podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

W poniedziałek (27.02.2023 roku)  funkcjonariusze CBA z poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali kolejne trzy osoby, w tym zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty, a następnie zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policyjnego.

 

Zespół Prasowy CBA

do góry