Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

01.03.2023 Były minister skarbu państwa tymczasowo aresztowany

01.03.2023
  • Młotek sędziowski na stole
    @Photogenica

Decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach Włodzimierz K. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W miniony poniedziałek były Minister Skarbu Państwa został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA w ramach śledztwa dotyczącego przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie ok. 5 milionów złotych

Włodzimierz K. – sekretarz m.st. Warszawy, były prezes miejskiej spółki MPO i były minister skarbu, został zatrzymany w miniony poniedziałek przez funkcjonariuszy Delegatury CBA we Wrocławiu. Tego samego dnia przeszukano siedem związanych z nim nieruchomości, zlokalizowanych na terenie Mazowsza, Małopolski i Podkarpacia.

Zatrzymanie miało związek z prowadzonym śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy przy realizacji zamówień publicznych dla firm zajmujących się wywozem i utylizacją nieczystości z terenu miasta stołecznego Warszawy. Łączna wartość przedmiotowych zamówień opiewała na kwotę 600 milionów złotych. Na początku lutego br. funkcjonariusze CBA zatrzymali już Rafała B. – byłego wiceministra Skarbu Państwa i prezesa Pracodawców RP oraz trzech innych przedsiębiorców. Obecnie, w ramach tego postępowania, zarzuty przedstawiono 14 osobom.

Włodzimierz K. usłyszał zarzuty dotyczące żądania i przyjęcia prawie 5 mln zł łapówki w związku z procedurą wyłaniania firm, które zajmują się odbiorem śmieci na terenie Warszawy.

Śledztwo ws. „afery śmieciowej” prowadzone jest pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.
 

Zespół Prasowy CBA

do góry