Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24.07.2014 Akt oskarżenia skierowany do sądu

24.07.2014

Prokuratura Okręgowa w Lublinie V Wydział Śledczy skierowała do Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie akt oskarżenia przeciwko 55 oskarżonym. Czynności w sprawie prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie prowadziło od kilku miesięcy postępowanie dotyczące podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za zdawanie egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Wczoraj prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie akt oskarżenia przeciwko 55 osobom. Wśród oskarżonych są osoby, które chciały „załatwić” zdanie egzaminów praktycznych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie oraz osoby, które podejmowały się załatwiania tych spraw,  w tym między innymi były pracownik WORD Lublin, właściciel szkoły nauki jazdy i były egzaminator WORD.

Część oskarżonych przyznała się do dokonania zarzucanych im przestępstw i złożyła wyjaśnienia. 21 oskarżonych złożyło wnioski o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy.

CBA informowało o tej sprawie w komunikatach z:

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

    

 

do góry