Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15.07.2014 Kolejni zatrzymani za wyłudzenie dotacji

15.07.2014

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób w związku ze śledztwem dotyczącym wyłudzania oraz usiłowania wyłudzenia dotacji na szkodę Unii Europejskiej oraz Skarbu Państwa. Postępowanie prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. To już 12 osób podejrzanych w tej sprawie.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejne osoby zamieszane w śledztwo dotyczące wyłudzania oraz usiłowania wyłudzenia dotacji na szkodę Unii Europejskiej oraz Skarbu Państwa. Tym razem są to trzy kobiety oraz trzech mężczyzn w wieku od 28 do 36 lat. Wśród nich jest przedsiębiorca oraz osoby związane z działalnością dwóch mazowieckich fundacji.

Wszystkie zatrzymane osoby zostały przewiezione do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszały między innymi zarzuty oszustwa. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani przez Biuro działając w porozumieniu, również z osobami zatrzymanymi wcześniej do tej sprawy, doprowadzili do wyłudzenia ponad półtora miliona złotych z instytucji dysponujących środkami publicznymi. Podejrzewamy, że w tym celu wystawiali i posługiwali się nierzetelnymi dokumentami.

Sąd aresztował dwoje podejrzanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych osób prokurator zastosował dozór Policji oraz poręczenia majątkowe.

Do tej pory w sprawie zarzuty usłyszało 12 osób.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

do góry