Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25.10.2023 CBA wspiera realizację unijnego projektu dotyczącego systemu odzyskiwania mienia w Azerbejdżanie

25.10.2023
  • Zdjęcie uczestników spotkania
    STT_1
  • zdjęcie uczestników spotkania
    STT_2
  • zdjęcie uczestników spotkania
  • zdjęcie uczestników spotkania
  • zdjęcie uczestników spotkania

W odpowiedzi na prośbę partnerskiej litewskiej służby antykorupcyjnej (STT), mając na uwadze znaczenie współpracy międzynarodowej w obszarze zwalczania przestępczości i odzyskiwania mienia pochodzącego z działalności przestępczej, Centralne Biuro Antykorupcyjne udzieliło wsparcia w realizacji projektu pt. "Wsparcie reformy systemu odzyskiwania mienia pochodzącego z działalności przestępczej oraz zarządzania nim w Azerbejdżanie".

W dniach 19-20 października 2023 r. CBA zorganizowało wizytę studyjną dla przedstawicieli Prokuratury Generalnej Azerbejdżanu, w której udział wziął m.in. Zastępca Prokuratora Generalnego Republiki Azerbejdżanu Elmar Jamalov, a także Zastępca Prokuratora Krajowego Beata Marczak.

W trakcie wizyty prelekcje na temat doświadczeń, strategii oraz praktyk w zakresie odzyskiwania mienia wygłosili eksperci z Prokuratury Krajowej, Komendy Głównej Policji, Głównego Inspektoratu Informacji Finansowej oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Udzielanie wsparcia w zakresie projektów unijnych jest ważnym elementem współpracy międzynarodowej, pozwalającym na przekazanie najlepszych praktyk oraz rozwijanie standardów w zakresie odzyskiwania mienia pochodzenia przestępczego. Wsparcie udzielone przez CBA stanowi dowód na trwałe zobowiązanie do współpracy międzynarodowej, a także wspólne działanie w celu podnoszeniu efektywności służb oraz instytucji publicznych.

do góry