Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

27.02.2023 Kolejna osoba zatrzymana w sprawie „afery śmieciowej”

27.02.2023
  • uścisk dłoni
    @Photogenica

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj Włodzimierza K., byłego Ministra Skarbu Państwa. Zatrzymanie ma związek z prowadzonym śledztwem w sprawie przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy przy realizacji zamówień publicznych dla firm zajmujących się wywozem i utylizacją nieczystości z terenu miasta stołecznego Warszawy.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj Włodzimierza K, byłego Ministra Skarbu Państwa, a obecnie Sekretarza Miasta Warszawy. W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś Włodzimierza K. Jednocześnie funkcjonariusze przeszukali siedem związanych z nim nieruchomości, zlokalizowanych na terenie trzech województw.

Śledztwo dotyczy m.in. korupcji i powoływania się na wpływy. Na początku lutego br. do tej sprawy zatrzymano już Rafała B. – byłego wiceministra Skarbu Państwa i prezesa Pracodawców RP oraz trzech innych przedsiębiorców.

Po doprowadzeniu do prokuratury Włodzimierz K. usłyszy zarzuty i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego. Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym.

 

W załącznikach dostępne są pliki audio oraz video z wypowiedzią funkcjonariusza CBA – dr. Roberta Sosika.

Zespół Prasowy CBA

do góry