Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

30.03.2021 Korupcyjny proceder w stołecznym COS

30.03.2021
  • Fot. CBA

Kierownik jednego z pionów działających w ramach Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, podejrzany o korupcję.

Kierownik jednego z pionów działających w ramach Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie zatrzymany przez funkcjonariuszy stołecznej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postępowanie prowadzone od blisko dwóch miesięcy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez funkcjonariuszy CBA.

Zatrzymany usłyszał w prokuraturze trzy zarzuty korupcyjne, w tym żądania i przyjęcia korzyści majątkowej, w wysokości kilkunastu tysięcy złotych od warszawskiego przedsiębiorcy. Ustalenia śledczych wskazują, że kierownik na przełomie 2018 i 2019 roku otrzymał  ,,gratyfikację” m.in. za preferencyjne warunki wynajęcia Hali Torwar na organizację koncertów.

Jednocześnie przeprowadzono przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego, w Centralnym Ośrodku Sportu oraz w firmach powiązanych z procederem korupcyjnym.

Wobec zatrzymanego sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jest to pierwsza realizacja CBA w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry