Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

29.03.2021 Śledztwo znajdzie swój finał w sądzie

29.03.2021
  • Fot. © belchonock/ Photogenica

Postępowanie prowadzone przez Delegaturę CBA w Lublinie oraz Prokuraturę Okręgową w Zamościu zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia wobec czterech osób.

Do Sądu Rejonowego w Lublinie trafił akt oskarżenia kończący postępowanie prowadzone wspólnie przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Lublinie oraz Prokuraturę Okręgową w Zamościu.

Czterech mieszkańców Lublina zostało oskarżonych o płatną protekcję. Czynności w sprawie zainicjowali funkcjonariusze CBA. W grudniu 2019 roku, w oparciu o zgromadzone materiały dowodowe, zatrzymali w trakcie operacji specjalnej czterech mężczyzn. Wszyscy działając w porozumieniu, od czerwca do grudnia 2019 roku, powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych m.in. w Urzędzie Miasta Lublin. Oskarżeni podjęli się załatwienia pozwolenia na budowę i wymaganych prawem zgód w związku z budową wieżowca przy ul. Zana w Lublinie w zamian za korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł. Ustalenia śledczych zostały przekazane Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, która wszczęła w tej sprawie postępowanie.

Dodatkowo jeden z mężczyzn został oskarżony o powoływanie się na wpływy w 2017 roku w instytucjach państwowych oraz samorządowych. Mężczyzna podjął się pośrednictwa w załatwieniu sprawy uzyskania koncesji na wydobycie piasku ze złoża ,,Wilczanka”  w zamian za 20 tysięcy zł korzyści majątkowej.

O sprawie pisaliśmy w komunikacie z 4 grudnia 2019 roku  https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/4279,Milion-zlotych-za-przysluge.html

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry