Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25.11.2013 II Konferencja szkoleniowa

25.11.2013

W dniach 25-29 listopada 2013 r. odbywa się druga z sześciu organizowanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne konferencji szkoleniowych o tematyce antykorupcyjnej. Spotkania organizowane są w ramach projektu, na realizację którego CBA otrzymało dofinansowanie z Komisji Europejskiej. Tym razem główną tematyką spotkania jest szeroko pojęta legislacja antykorupcyjna.

W ramach Programu Zapobieganie i Zwalczanie Przestępczości Komisja Europejska zdecydowała o przyznaniu CBA dotacji na realizację działań „Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych”. Współbeneficjentem projektu jest Specjalna Służba Śledcza Republiki Litwy (STT), a partnerem projektu jest Biuro Przeciwdziałania i Zwalczania Korupcji (KNAB) Republiki Łotwy.

Realizację działań zaplanowano na 36 miesięcy. Cały projekt składa się z dwóch komponentów:

  1. Przeprowadzenie cyklu 6 międzynarodowych konferencji szkoleniowych o tematyce antykorupcyjnej skierowanych do przedstawicieli administracji publicznej, środowisk naukowych oraz instytucji zaangażowanych w zwalczanie korupcji.
  2. Zbudowanie platformy e-learningowej (stworzenie narzędzi edukacji antykorupcyjnej i komunikacji dla urzędników, przedsiębiorców oraz społeczeństwa w ramach trzech komponentów: korupcja w administracji publicznej, korupcja w biznesie, społeczne skutki korupcji). Uruchomienie platformy planowane jest na luty 2014 r.

Tym razem motywem przewodnim spotkania jest szeroko pojęta legislacja – począwszy od tworzenia prawa poprzez jego wdrożenie i stosowanie aż do analizy konkretnych przykładów. Wszystkie organizowane przez CBA konferencje mają na celu wzmocnienie współpracy międzynarodowej, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz dyskusję na temat aktualnych zagrożeń korupcyjnych. W konferencji udział biorą przedstawiciele uczelni wyższych, urzędów centralnych, prokuratorzy oraz funkcjonariusze służb do walki z korupcją z Litwy, Łotwy, Azerbejdżanu, Chorwacji, Danii, Estonii, Macedonii, Mołdawy oraz Czarnogóry. Reprezentantami Polski będą przedstawiciele CBA, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Prokuratury oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Łącznie we wszystkich konferencjach zaplanowano udział blisko 200 osób.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

Podczas konferencji przemawia przedstawiciel CBA   Na zdjeciu uczestnicy konferencji siedzący przy stole

 

do góry