Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12.08.2011 CBA w podlaskich starostwach

12.08.2011

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kolejne z serii szkoleń dla urzędników. Tym razem zawitali do Starostw Powiatowych w Bielsku Podlaskim i Hajnówce. Mówią, że na tym nie koniec…

Z inicjatywy Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika w 2010 r. przygotowano między innymi ,,Poradnik Antykorupcyjny dla Urzędników”, który bezpłatnie został rozprowadzony w urzędach państwowych i samorządowych w całym kraju. Podręcznik podobnie jak inne publikacje CBA został udostępniony na stronie internetowej Biura www.cba.gov.pl oraz na portalu www.antykorupcja.edu.pl. Jego wydanie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony urzędników i jednocześnie z prośbami o przeprowadzenie szkoleń w tym zakresie.

Agenci CBA odwiedzili w tym tygodniu Starostwa Powiatowe w Bielsku Podlaskim  i Hajnówce. Łącznie w obu szkoleniach wzięło udział ponad 40 urzędników. To jednak nie koniec.  W sierpniu planowane są także szkolenia w Starostwach Powiatowych w : Łomży, Grajewie, Siemiatyczach, Augustowie i Suwałkach.

Od początku roku agenci CBA przeprowadzili ponad 200 szkoleń, w trakcie których przeszkolili blisko 10 tysięcy urzędników. W przyszłości będą realizowane podobne szkolenia w całym kraju.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA
 

do góry