Nawigacja

Zgłoś korupcję


Zgłoś korupcję 800 808 808 lub napisz na adres sygnal@cba.gov.pl

Bezpośrednia rozmowa telefoniczna z funkcjonariuszem Biura możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15. W pozostałych godzinach i w dni wolne od pracy można pozostawić wiadomość nagraną na rejestratorze zgłoszeniowym.

Informujemy, że funkcjonariusze CBA nie udzielają porad prawnych, nie odpowiadają na pytania prawne oraz nie dokonują interpretacji przepisów prawa.

 

Zgłoś korupcję osobiście:

Rozmowa wstępna – bez wykonywania czynności procesowych – dotycząca rozpoznania sprawy oraz możliwości wszczęcia działań przez CBA możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 - 15.15 po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu i godziny przyjęcia:

ul. Poleczki 3

02-822  Warszawa

 

Procesowe złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym na podstawie art. 143 § 1 pkt 1 i 2 oraz 304 kodeksu postępowania karnego:

ul. Poleczki 3

02-822  Warszawa

 

Informujemy, że funkcjonariusze CBA wykonują czynności tylko w zakresie właściwości CBA i w tym zakresie przysługują im uprawnienia procesowe Policji, wynikające z przepisów kpk.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nie może opierać się na bezpodstawnych sformułowaniach, przypuszczeniach i domysłach, ale musi być oparte na racjonalnych i wiarygodnych przesłankach.

Złożenie zawiadomienia o przestępstwie niepopełnionym penalizowane jest zgodnie z art. 238 kodeksu karnego.

 

 

 

 

 

do góry