Nawigacja

Nowoczesna pracownia szkoleniowa analizy kryminalnej otwarta

31 stycznia 2023 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Lucieniu otwarto pracownię analizy kryminalnej. Jej powstanie jest częścią realizacji projektu pod nazwą „Wzmocnienie kompetencji organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w obszarze analiz: kryminalnej i strategicznej, wspomagających proces rozpoznawania, zwalczania i zapobiegania korupcji oraz przestępczości gospodarczej” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Koszt powstania pracowni w 85 procentach został pokryty właśnie z funduszy norweskich.

W uroczystości otwarcia pracowni wziął udział Zastępca Szefa CBA Pan Daniel Karpeta, prof. dr hab. Wojciech Filipowski z Uniwersytetu w Białymstoku, który wygłosił wykład inauguracyjny, przedstawiciele Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i Europolu.

CBA oprócz zadań kontrolnych, operacyjnych, procesowych i prewencyjnych wykonuje także czynności analityczne. Dzięki najnowocześniejszemu wyposażeniu pracowni oraz narzędziom informatycznym, analitycy będą mogli swobodnie rozwijać swoje kompetencje zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Zespół Prasowy CBA

do góry