Nawigacja

Zastępca Szefa CBA Dariusz Drozdowski

Zastępca Szefa CBA Dariusz Drozdowski

Zastępca Szefa CBA Dariusz Drozdowski posiada bogate doświadczenie zawodowe w obszarze zwalczania przestępczości korupcyjnej oraz działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa. Jest wieloletnim funkcjonariuszem CBA.

Dariusz Drozdowski w 2001 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2007 r. zdał egzamin prokuratorski, a w roku 2015 został wpisany na listę radców prawnych.
W latach 2008–2009 ukończył studia podyplomowe z zakresu Prawa i funduszy Unii Europejskiej.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w Banku Gospodarstwa Krajowego, rozwijał ją później w innych instytucjach finansowych.
W 2007 r. wstąpił do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w którym pełnił służbę w jednostkach terenowych CBA w Gdańsku, Bydgoszczy oraz Łodzi, m.in. jako Zastępca Naczelnika.

Po odejściu ze służby w CBA prowadził własną kancelarię radcowską.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych z zakresu przestępstw dotyczących między innymi działania na szkodę spółek handlowych, wyłudzania kredytów lub dotacji, przestępstw podatkowych oraz karuzel VAT–owskich.
Prowadził również śledztwa dotyczące wyłudzeń podatku VAT, CIT oraz spraw paliwowych.

Uczestniczył w wielu szkoleniach, m.in. z zakresu kodeksu spółek handlowych, prawa zamówień publicznych, wykrywania przypadków mogących stanowić naruszenia przepisów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, sprawozdań finansowych, błędów i manipulacji księgowych.

Jest żonaty, ma córkę. Pasjonuje się sportem oraz ekologicznym ogrodnictwem.

  • CBA
do góry