Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12.06.2023 Ujawnione informacje i przywłaszczone mienie

12.06.2023
  • Symboliczne wyrażenie porozumienia poprzez zetknięcie dłoni dwóch biznesmenów, jeden z nich w dłoni trzyma banknoty.
    @Photogenica

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Lublinie zatrzymali 2 pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach oraz przedsiębiorcę budowlanego. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

Zatrzymani dwaj pracownicy urzędu i przedsiębiorca

W poniedziałek (05.06.2023) funkcjonariusze Delegatury CBA w Lublinie zatrzymali dwóch pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach oraz lokalnego przedsiębiorcę z branży budowlanej. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Funkcjonariusze CBA przeszukali dziewięć lokalizacji na terenie Lubelszczyzny oraz Wielkopolski.   

Ze zgromadzonego materiału dowodowego w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym wynika, iż jeden z pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach w zamian za korzyść majątkową ujawniał informacje na temat realizowanych zamówień publicznych w miejscu jego zatrudnienia.

Obydwaj zatrzymani pracownicy urzędu przywłaszczyli mienie publiczne należące do Zarządu Dróg, w tym m.in. materiały budowlane.
 

Usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu

Jeden z pracowników Powiatowego Zarządu Dróg usłyszał zarzuty korupcyjne, przekroczenie uprawnień w związku z pełnioną funkcją publiczną, a także ujawnienie informacji dotyczących zamówień publicznych. Zarzut przywłaszczenia mienia usłyszeli obydwaj pracownicy puławskiego Zarządu Dróg.

Przedsiębiorca usłyszał m.in. zarzuty dotyczące udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne.

Prokurator w stosunku do jednej osoby wydał postanowienie o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych, natomiast wobec dwóch osób skierował wnioski do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosków prokuratora o areszt tymczasowy dla dwóch zatrzymanych.

Śledztwo jest rozwojowe, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

Zespół Prasowy CBA

do góry