Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

07.03.2022 Fałszywe dokumenty i kredyt - dwie osoby zatrzymane

07.03.2022
  • Fot. CBA

Dwie osoby zatrzymane przez CBA. Śledztwo dotyczy m.in. wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów.

Delegatura CBA w Lublinie prowadzi postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu w wielowątkowej sprawie  m.in. powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych samorządowych, celem podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za osiągnięcie korzyści majątkowej, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień, mogące wyrządzić jednostce organizacyjnej wykonującej działalność gospodarczą szkodę majątkową i innych. Jeden z wątków dotyczy wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów.

Funkcjonariusze lubelskiej Delegatury CBA uzyskali informacje o dwóch osobach, które w oparciu o fałszywe dokumenty, potwierdzające zatrudnienie w jednej z firm, uzyskały kredyt konsumpcyjny w wysokości 30 tysięcy złotych. W placówce jednego banków, miały przedłożyć podrobione potwierdzenia zatrudnienia w spółce.

Po zakończeniu przeszukań zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w  tym dozór Policji, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry