Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

05.11.2021 Spotkanie z Pierwszą Damą

05.11.2021
  • Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRM

Największe wyzwania stojące przed kobietami w służbie, motywacja do podjęcia służby/pracy w CBA, przebieg szkoleń, możliwość łączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym to między innymi tematy, które zostały poruszone podczas spotkania Pierwszej Damy z funkcjonariuszkami i pracownicami Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami i pracownicami Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Obecnie w strukturach Biura 40% osób zatrudnionych to kobiety. Pracują na różnych szczeblach, we wszystkich jednostkach organizacyjnych.

Wizyta w Pałacu Prezydenckim była kontynuacją spotkania, które miało miejsce 13 września tego roku w trakcie pobytu Pary Prezydenckiej w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym CBA w Lucieniu.

Małżonka Prezydenta zauważyła, że od lat wśród funkcjonariuszy i pracowników CBA systematycznie wzrasta udział kobiet. – Bardzo się cieszę, że tak wiele pań decyduje się na pracę w służbach specjalnych i w innych, do niedawna uważanych za  typowo męskie, zawodach – stwierdziła podczas spotkania Pierwsza Dama. Podkreśliła, że panie doskonale radzą sobie w służbach specjalnych i mundurowych, a coraz więcej z nich obejmuje wysokie stanowiska.

Rozmowy dotyczyły  między innymi motywacji do podjęcia służby/pracy w CBA, przebiegu szkoleń, łączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym, ale także pasji i planów na przyszłość.  Funkcjonariuszki miały także okazję zwiedzić Pałac Prezydencki, a Pierwsza Dama opowiedziała o kulisach pracy w Pałacu, przebiegu wizyt oficjalnych i zasadach protokołu dyplomatycznego.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry