Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

16.04.2021 Akt oskarżenia w sądzie

16.04.2021
  • Fot. © AerialMike / Photogenica

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Rejonowego w Przasnyszu akt oskarżenia przeciwko byłemu Skarbnikowi jednej z gmin w powiecie makowskim. Śledztwo w sprawie prowadzili funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA.

 

Postępowanie dotyczyło składania fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2014-2018. Skarbnicy gmin zobowiązani są do składania oświadczeń majątkowych na podstawie art. 24 ustawy o samorządzie gminnym. Jak ustalono w toku śledztwa, była już Skarbnik Gminy Różan, składała oświadczenia majątkowe niezgodne ze stanem rzeczywistym. W oświadczeniach majątkowych złożonych za lata 2014-2018 podejrzana zataiła majątek w postaci kilku nieruchomości o wartości co najmniej kilkuset tysięcy złotych, 3 samochodów oraz zataiła informacje o posiadanych zobowiązaniach kredytowych.

Zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30.000zł oraz zakazu opuszczania kraju. Za zarzucane przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O sprawie informowaliśmy w komunikacie z 28.10.2020 r. https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/4507,Byly-urzednik-podejrzany-o-skladanie-falszywych-oswiadczen-majatkowych-zatrzyman.html

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry