Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

08.03.2021 Kobieca strona CBA

08.03.2021
  • Fot. CBA

40% osób zatrudnionych w CBA to kobiety. Pracują na różnych szczeblach, we wszystkich jednostkach organizacyjnych. Obchodzone przez CBA w tym roku 15-lecie to dobra okazja to podkreślenia ich wkładu w codzienne funkcjonowanie Biura.

Aktualnie w CBA zatrudnionych jest 1349 osób (1176 funkcjonariuszy i 173 pracowników cywilnych) z czego 40% stanowią kobiety. Panie na co dzień realizują się we wszystkich pionach Biura. Pracują między innymi jako śledczy, kontrolerzy, analitycy, ale także zajmują się sprawami administracyjnymi czy kadrowymi. Wykonywane przez nie zadania zależą od wykształcenia, doświadczenia zawodowego oraz posiadanych predyspozycji.

Panie pełnią funkcje na stanowiskach różnego szczebla – od inspektorów, przez kierowników, naczelników, po dyrektorów największych w Biurze departamentów. Ich praca, tak jak i nabór do służby, w niczym nie ustępuje kolegom. Nie ma tutaj podziału na płeć ani taryfy ulgowej.

Kobiety w CBA wykonują kluczowe zadania, cieszą się szacunkiem i uznaniem. Są cenione za profesjonalizm, pracowitość, kompetencje interpersonalne, umiejętność odpowiedniego stawiania celów i rozdzielania zadań, a także konsekwencje i upór w dążeniu do ich realizacji.

Służba w CBA to odpowiedzialna praca, dająca ogromną satysfakcję i możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach, stwarzająca możliwość kierowania zespołami i podejmowania kluczowych dla CBA decyzji, ale także wymagająca określonych predyspozycji, często wielu wyrzeczeń i dyspozycyjności, co bywa trudne, ale nie niemożliwe, do pogodzenia z życiem rodzinnym.


Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia!!!

 

 

do góry