Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09.12.2020 Fikcyjne faktury na 250 mln zł. Zatrzymane 2 osoby

09.12.2020
  • Fot. © everythingposs/Photogenica

Dwaj biznesmeni pochodzenia wietnamskiego zatrzymani przez funkcjonariuszy łódzkiej Delegatury CBA. Według ustaleń śledczych wystawili nierzetelne faktury VAT na łączną kwotę 250 mln zł.

Zebrany przez śledczych z Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratury Regionalnej w Łodzi materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 2 osób pochodzenia wietnamskiego. Mężczyznę i kobietę zatrzymano w Warszawie. Są właścicielami podmiotów zajmujących się obrotem tekstyliami. Prowadzone postępowanie dotyczy podejrzenia wystawienia i obrotu nierzetelnymi fakturami VAT przez spółki funkcjonujące na terenie „Wólki Kosowskiej”.
Zatrzymani według ustaleń śledczych wystawili nierzetelne faktury na łączną kwotę 250 mln zł w okresie od 2012 do 2015 r. Wartość uszczuplenia należności z tytułu podatku VAT do chwili obecnej wynosi ponad 40 mln zł.
Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie usłyszeli zarzuty wystawiania fikcyjnych faktur, posługiwania się nierzetelnymi dokumentami, prania pieniędzy oraz pomocnictwa do oszustwa podatkowego.
Dotychczas w sprawie status podejrzanych uzyskały 64 osoby. Prowadzący postępowanie śledczy nie wykluczają powiększenia listy zatrzymanych i zarzutów.
Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry