Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

18.05.2020 Oświadczenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Ministerstwa Zdrowia

18.05.2020

W nawiązaniu do artykułu Izabeli Kacprzak z 18 maja 2020 r, który ukazał się w gazecie  Rzeczpospolita, Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Ministerstwo Zdrowia  informują:

Ministerstwo Zdrowia 26 marca br. przekazało do CBA e-maila z informacją o planowanym zakupie masek i kombinezonów ochronnych od Łukasza Guńki. Ministerstwo wraz z Biurem przyjęło taką właśnie formę współpracy przy ocenie procesu zakupów.

Dzień później (27 marca 2020 r.), w swojej odpowiedzi CBA zwróciło uwagę, że istnieją poważne wątpliwości co do wiarygodności oferty, m.in. w związku z "brakiem powiązań (Łukasza Guńki) z podmiotami medycznymi".

Kierując się wskazaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego i brakiem doświadczenia pana Guńki w zakresie dostaw sprzętu medycznego, Ministerstwo Zdrowia poinformowało pana Guńkę, że dopóki certyfikowany towar nie znajdzie się w magazynach, nie będzie realizowało żadnych płatności.

Ministerstwo Zdrowia ściśle współpracuje z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym  w zakresie zabezpieczenia antykorupcyjnego.  Pomiędzy Ministerstwem a Biurem wypracowano formułę, w myśl której przed każdą transakcją oferta przedłożona Ministerstwu była mailowo przekazywana na skrzynkę  udostępnioną przez CBA.
 

Temistokles Brodowski, Centralne Biuro Antykorupcyjne

Wojciech Andrusiewicz, Dyrektor Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia

do góry