Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04.05.2020 Akt oskarżenia w związku ze śledztwem prowadzonym przez CBA w sprawie nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji

04.05.2020

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia wobec byłego prezesa reaktywowanej warszawskiej spółki, zatrzymanego w maju ubiegłego roku przez funkcjonariuszy stołecznej delegatury CBA.
Sprawa ma związek z śledztwem dotyczącym usiłowania wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania od m.st. Warszawy w związku z realizacją roszczeń do nieruchomości przysługujących spółce. W toku śledztwa ustalono, iż firma sprzedała na rzecz dwóch osób roszczenia do nieruchomości. Sprzedaż ta była wynikiem oszustwa, gdyż uprzednio roszczenia zostały przeniesione na inny podmiot kontrolowany przez podejrzanego, o czym nabywcy nie byli informowani. Tym sposobem zainkasowane zostały środki w wysokości 175 tys. zł. Następnie prezes podjął działania w celu ukrycia przestępczego pochodzenia tych środków, które polecił wypłacić na swoją rzecz.
To ósmy akt oskarżenia skierowany w tym wielowątkowym śledztwie. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu kontynuują prowadzenie postępowań przygotowawczych dotyczących reprywatyzacji blisko 200 warszawskich nieruchomości objętych dekretem Bieruta. Do tej pory w prowadzonych przez CBA postępowaniach zarzuty usłyszało blisko 60 osób.


Wydział Komunikacji Społecznej CBA

 

do góry