Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

20.02.2020 Przekręty na VAT - faktura za procent

20.02.2020
  • Fot. CBA
    Fot. CBA

Właścicielka biura rachunkowego zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wcześniej zarzuty w sprawie usłyszały dwie osoby.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Łodzi prowadzą wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie śledztwo dotyczące prania pieniędzy oraz wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT w zamian za korzyść majątkową w postaci kilku procent od wartości faktury. W prowadzonym od kilku miesięcy postępowaniu zatrzymani zostali wcześniej trzej przedsiębiorcy, w tym jeden pochodzenia ukraińskiego.

Dzisiaj w związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali właścicielkę jednego ze stołecznych biur rachunkowych. Przeszukano także jej miejsce zamieszkania oraz pracy. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymana nierzetelnie prowadziła księgi rachunkowe swoich klientów oraz pomagała im w wystawianiu poświadczających nieprawdę faktur VAT, które prowadziły do uszczuplenia należności skarbowych. Wstępne szacunki śledczych wskazują, że suma wystawionych faktur wynosiła ok. 3 mln zł.

Kobieta usłyszy zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

 

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

 

do góry