Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

18.12.2019 Kolejne zatrzymania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej

18.12.2019
  • ©KenDrysdale/Photogenica

Trzy osoby wystawiające fikcyjne faktury o wartości około miliona złotych zatrzymane przez CBA. Wcześniej zarzuty w śledztwie usłyszało 24 podejrzanych.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby – mieszkańców woj. podkarpackiego i śląskiego. Wszyscy prowadząc działalność gospodarczą w różnych sektorach działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się między innymi wyłudzeniami podatku VAT poprzez wprowadzanie do obrotu faktur VAT poświadczających nieprawdę. Ze zgromadzonego w sprawie materiału wynika, że zatrzymani w latach 2014-2016 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące wykonywanie fikcyjnych usług. Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych przez nich do obrotu sięga kwoty około miliona złotych.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie. To kolejna odsłona tego wielowątkowego śledztwa, w którym zarzuty usłyszały 24 osoby, w tym były Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu Grzegorz P.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry