Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

05.09.2019 XXIX Forum Ekonomiczne

05.09.2019

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda, uczestniczył w 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

Szef CBA wziął udział w panelu zorganizowanym 5 września 2019 r. ,,Jak walczyć z korupcją”. Uczestnicy panelu odpowiadali między innymi na pytania: w jaki sposób zjawisko korupcji wpływa na gospodarkę, politykę oraz społeczeństwo? Jak przewidywać ryzyko pojawienia się zjawisk korupcyjnych? Jak skutecznie przeciwdziałać korupcji oraz jak ją zwalczać? Poruszono tematy związane z zakresem zadań i uprawnień CBA, problemami i wyzwaniami dla służby.

Wśród gości trzydniowego Forum są przedstawiciele rządów i parlamentów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, szefowie wiodących spółek, eksperci, naukowcy, ludzie kultury oraz mediów z ponad 60 krajów. Na program imprezy złożyło się 6 sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty oraz rozmaite prezentacje.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum tradycyjnie jest Województwo Małopolskie.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Źródło: www.forum-ekonomiczne.pl

do góry