Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04.07.2019 Trzej handlarze fikcyjnymi fakturami zatrzymani, w tym jeden ,,na gorąco”

04.07.2019
  • ©ayo888/Photogenica

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali trzy osoby zajmujące się handlem fikcyjnymi fakturami VAT. Zgromadzone przez Biuro materiały i zatrzymani trafią do prokuratury.

Trzej warszawscy przedsiębiorcy, w tym jeden pochodzenia ukraińskiego, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyźni są podejrzani o handel fikcyjnymi fakturami VAT na różnego rodzaju usługi budowlane. Z uzyskanych informacji wynika, że przedsiębiorcy uczynili z tego stały proceder, mający na celu  generowanie kosztów dla podmiotów zainteresowanych ich nabyciem. Jak ustalono zatrzymani pobierali prowizję w wysokości od 5 do 10 procent wartości netto na fakturze. Jeden z przedsiębiorców został zatrzymany w trakcie kolejnej transakcji. Miał przy sobie lipne faktury opiewające na 900 tys. zł, a także umowę gwarantującą kolejne faktury w łącznej wysokości 2 mln zł.

Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania oraz siedziby kierowanych przez zatrzymanych podmiotów w celu zabezpieczenia dokumentacji księgowej. To początek śledztwa. Zgromadzone przez CBA materiały dowodowe i zatrzymani trafią do prokuratury.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

 

do góry