Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

16.06.2018 B. prezes spółki GetBack SA zatrzymany przez CBA

16.06.2018

Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali dziś po południu na lotnisku Chopina w Warszawie  b. prezesa spółki GetBack SA – Konrada K.  Śledztwo dotyczy m.in. wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w obrocie gospodarczym na szkodę spółki GetBack SA i wyprowadzania pieniędzy ze spółki w celu osiągnięcia korzyści osobistej. Sprawa dotyczy także przestępstw dotyczących manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy do publicznej wiadomości o działaniach spółki.

Agenci CBA przeszukali jego warszawski apartament oraz siedziby firm. Już wcześniej funkcjonariusze CBA intensywnie pracowali w tym śledztwie  - przesłuchali łącznie kilkadziesiąt osób -  w tym urzędników Komisji  Nadzoru Finansowego i spółki GetBack SA, zabezpieczyli tomy dokumentacji oraz dane elektroniczne.

Śledztwo jest prowadzone przez Delegaturę CBA w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie i  dotyczy wielu wątków - szeroko rozumianych  nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack SA

Piotr Kaczorek, CBA

do góry