Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

23.02.2016 Posada za posadę

23.02.2016
  • Posada za posadę
    Posada za posadę

Załatwiali sobie wzajemnie dobrze płatne etaty w projektach badawczo-naukowych. Zatrzymani przez CBA dyrektor z warszawskiego WIML i kierownik IT z WAT usłyszeli korupcyjne zarzuty.

Ciąg dalszy wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez białostockich agentów CBA oraz tamtejszą Prokuraturę Apelacyjną.  Biuro bada wątki korupcyjnego rozdziału środków publicznych beneficjentom w zamian za łapówki i stanowiska. Już w grudniu 2015 r. zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby.

Agenci CBA zatrzymali w Warszawie Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej oraz Kierownika Działu Informatyki Wojskowej Akademii Technicznej. Przeszukano ich biura.

Ustalenia funkcjonaruszy  CBA wskazują, że w ubiegłym roku menager IT prowadząc projekt badawczy „wymienił”  się umową - zleceniem z szefem innego projektu,  czym obaj zapewnili  sobie wzajemnie dodatkowe pieniądze. W innym przypadku Dyrektor WIML w zamian za przyznanie instytutowi zlecenia w ramach projektu badawczego udzielił korzyści majątkowej w postaci zatrudnienia na kierowniczym stanowisku osobie, która miała wpływ na przyznanie zlecenia.

W realizacji sprawy CBA  współpracowała z Żandarmerią Wojskową. Obaj zatrzymani przez CBA  usłyszeli  w Prokuraturze Apelacyjnej  w Białymstoku zarzuty o charakterze korupcyjnym. Zostali zawieszeni w czynnościach służbowych.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry