Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

11.03.2015 Chcieli blisko 400 tys. zł dotacji…

11.03.2015

Agenci CBA zatrzymali małżeństwo z Łodzi, którym przedstawiono zarzuty związane z uzyskaniem dofinansowania na prowadzony projekt.

Małżeństwo z Łodzi prowadzące wspólnie działalność gospodarczą zostało zatrzymane przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zgromadzony przez funkcjonariuszy Biura materiał wskazuje, że zatrzymani wyłudzili pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego dysponentem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Wszystko wskazuje na to, że przedłożyli nierzetelne wnioski o dofinansowanie podając nieprawdziwe dane co do ilości prowadzonych szkoleń i przeszkolonych osób. Dofinansowanie wynosiło ponad 380 tys. zł, z czego Urząd wypłacił już ponad 115 tys. zł. Pozostała kwota nie została przekazana z uwagi na działania podjęte przez funkcjonariuszy CBA.

W ramach czynności, wykonanych w trybie art. 308 § 1 kodeksu postępowania karnego (tzw. „czynności w niezbędnym zakresie”) agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zgromadzili niezbędny materiał dowodowy, zatrzymali małżeństwo i przekazali materiały do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. Prokurator przedstawił im zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, usiłowania oszustw oraz przedłożenia nierzetelnej dokumentacji.

Aktualnie sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA

 

 

do góry