Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21.08.2009 Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zatrzymany przez CBA

21.08.2009

Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Kilkumiesięczne śledztwo przeprowadzone przez funkcjonariuszy łódzkiej delegatury CBA pozwoliło zatrzymać w środę inspektora Ryszarda W., byłego zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Mężczyzna wykorzystując uzależnienie służbowe podległych mu funkcjonariuszy Policji, jak i pracowników cywilnych wielokrotnie przekraczał uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Wielokrotnie wydawał polecenia wykonywania nieodpłatnie, bez umowy, w czasie pełnienia służby bądź wykonywania obowiązków w ramach stosunku pracy, prac fizycznych związanych z budową swojego domu. Wykorzystywał przy tym sprzęt będący na stanie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działając tym samym na szkodę interesu publicznego.

Ryszard W. zatrzymany został w ramach jednego tylko z wątków obszernego śledztwa dotyczącego wielokrotnego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej przez funkcjonariuszy publicznych na terenie województwa łódzkiego.
 
W Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach Ryszard W. usłyszał zarzut nadużycia funkcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją prokuratury zastosowano wobec mężczyzny poręczenie majątkowe w kwocie 20 tys. zł.
 
Małgorzata Matuszak, Wydział Komunikacji Społecznej CBA
 
do góry