Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

14.11.2012 Akt oskarżenia po wspólnej sprawie CBA i ABW

14.11.2012

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przesłała do Sądu Rejonowego w Bełchatowie akt oskarżenia przeciwko trzem osobom. Śledztwo w sprawie prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne wspólnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Sprawa dotycząca handlu ziemią w gminie Kleszczów prowadzona była przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród zatrzymanych wówczas osób była 60-letnia wójt gminy, jej 31-letni syn i 30-letnia synowa.

Wszystko wskazuje na to, że od prywatnych właścicieli zostały kupione grunty rolne, które po zmianie planów zagospodarowania przestrzennego stały się gruntami budowlanymi. Następnie działki te zostały odkupione przez gminę po dużo korzystniejszej cenie. Pani wójt przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień oraz uzyskania korzyści majątkowej w związku z przekroczeniem uprawnień. 31-letni syn pani wójt będzie odpowiadał za pomocnictwo, a także wraz z żoną, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

O sprawie pisaliśmy wcześniej: Komunikat z 17 maja 2011 roku

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

do góry