Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

16.10.2012 Zawiadomienie CBA

16.10.2012

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Niepołomic. Wszystko wskazuje na to, że nieprawidłowości mogły doprowadzić do szkody w mieniu gminy w wysokości przekraczającej 1 mln zł.

 

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weryfikowali informacje dotyczące ewentualnych nieprawidłowości związanych z dysponowaniem mieniem Gminy Niepołomice. Analiza dokumentów pochodzących m.in. z miejscowego urzędu gminy, wskazała na podejrzenie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Wątpliwości wzbudziła wysokość czynszu za wynajem pomieszczeń dla Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach. Wszystko wskazuje na to, że wysokość czynszu jest niezgodna z przepisami prawa, a przede wszystkim  nie uwzględnia wielkości faktycznie wynajmowanej powierzchni. Z ustaleń funkcjonariuszy Biura wynika, że w latach 2007-2011 mogło to spowodować straty przekraczające  1 mln zł.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa CBA  skierowało zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie z wnioskiem o wszczęcie w tej sprawie śledztwa i powierzenie jego prowadzenia Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

do góry