Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12.07.2012 Akt oskarżenia

12.07.2012

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.

Prokuratura Apelacyjna w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko czterem osobom. Śledztwo, wspólnie z prokuraturą, prowadzili agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postępowanie dotyczyło nieprawidłowości przy przeprowadzeniu przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach przetargów na budowę boisk ze sztuczną nawierzchnią w Myślenicach.
Wśród oskarżonych znaleźli się Burmistrz Miasta Myślenice, prezes zarządu, dyrektor handlowy i zastępca dyrektora ds. zamówień publicznych szczecińskiej spółki zajmującej się budową obiektów sportowych i dystrybucją sztucznych powierzchni sportowych.


Burmistrzowi przedstawiono między innymi zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, oszustwa na mieniu znacznej wartości, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz składania fałszywych oświadczeń w trakcie prowadzonych procedur przetargowych. Przedstawiciele szczecińskiej spółki usłyszeli zarzuty udzielania korzyści majątkowych i oszustw w zakresie zamówień publicznych.

Małgorzata Matuszak, CBA
 

do góry