Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25.04.2012 Inspektorzy zatrzymani przez CBA

25.04.2012

Agenci CBA zatrzymali czterech inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Śledztwo dotyczy między innymi podejrzenia przekroczenia uprawnień w związku z prowadzonymi przez nich kontrolami drogowymi.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od  31 do 34 lat. Wszyscy są funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Sprawa dotyczy podejrzenia przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz ujawnienia informacji stanowiących tajemnice służbową w związku z prowadzonymi przez nich kontrolami drogowymi.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie zarzuty korupcyjne. Wobec trzech osób prokurator zastosował zawieszenie w czynnościach służbowych i poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł. Wobec  czwartej osoby prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

W związku ze śledztwem agenci CBA zabezpieczyli również dokumenty w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Rzeszowie.

 

Osoby, które obiecywały lub udzielały korzyści majątkowe lub osobiste funkcjonariuszom rzeszowskiej Inspekcji Transportu Drogowego, mogą skorzystać z klauzuli niekaralności kontaktując się z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym lub Prokuraturą Apelacyjną w Rzeszowie. Zgodnie z art. 229 kodeksu karnego: Nie podlega karze sprawca przestępstwa przekupstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

do góry