Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

22.07.2008 5 mln zł strat, zatrzymane kierownictwo białostockich Lasów Państwowych

22.07.2008

Co najmniej 5 mln 200 tys. zł stracił Skarb Państwa na sprzedaży 50 tys. m3 drewna przez Lasy Państwowe. Funkcjonariusze CBA zatrzymali dzisiaj Piotra Z., Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, jego zastępcę Cezarego Ś., oraz Zenona A. naczelnika jednego z wydziałów w tej dyrekcji lasów.

Funkcjonariusze z białostockiej Delegatury CBA od kilku miesięcy prowadzą śledztwo dotyczące wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w majątku Lasów Państwowych i zarazem Skarbu Państwa.

CBA ustaliło, że kierownictwo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku wbrew obowiązującym procedurom kodeksu leśno-handlowego, sprzedało podlaskiemu biznesmenowi zajmującemu się przerobem drewna, wysokojakościowe szerokie bale bez przeprowadzania koniecznej w tym przypadku aukcji. Dwie firmy należące do tego biznesmena w drugiej połowie 2007 roku kupiły około 50 000 m3 drewna.

Na różnicy pomiędzy ceną uzyskiwaną na aukcjach, a tą którą zapłacił biznesmen, Lasy Państwowe straciły co najmniej 5 mln 200 tys. zł.

Funkcjonariusze z katowickiej Delegatury CBA, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, zatrzymali dzisiaj na Podbeskidziu Piotra Z., Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, jego zastępcę Cezarego Ś., a funkcjonariusze CBA z Białegostoku Zenona A. naczelnika jednego z wydziałów w tej dyrekcji lasów. Są oni odpowiedzialni za nadzorowanie spraw związanych z gospodarką drewnem w tym gospodarstwie leśnym.

Agenci CBA przeszukują ich mieszkania i biura.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, nadzorująca śledztwo, przedstawi zatrzymanym zarzuty.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że zarzuty w śledztwie powadzonym przez CBA, usłyszą kolejne osoby.

Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej CBA

                                                      

do góry