Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09.12.2011 II Konferencja antykorupcyjna

09.12.2011

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji odbyła się II Konferencja antykorupcyjna zorganizowana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne przy wsparciu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Wewnętrznych.

Dobre praktyki w zakresie wspierania transparentności w sektorze publicznym  i prywatnym – II Międzynarodowa konferencja antykorupcyjna – to kolejne spotkanie stanowiące dobre forum integracji oraz debaty różnych służb oraz instytucji zainteresowanych szeroką profilaktyką i walką z korupcją.

Tym razem konferencja odbyła się w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Wzięło w niej udział 200 zaproszonych gości, przedstawicieli instytucji i organizacji, które zajmują się zwalczaniem i zapobieganiem korupcji w Europie. Wydarzenie to miało również wymiar międzynarodowy – do Warszawy z tej okazji przyjechali reprezentanci instytucji antykorupcyjnych z wielu państw m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Węgier czy Wielkiej Brytanii.

Po krótkiej części plenarnej prace kontynuowano w następujących grupach roboczych:

  1.  Granice prowokacji w sprawach korupcyjnych – zagrożenia i możliwości
  2. Nowe kierunki i tendencje w zakresie profilaktyki zjawiska korupcji
  3. Europejski pakiet antykorupcyjny – perspektywa Unii Europejskiej oraz rozwiązania krajowe

Rozpoczęta w 2010 roku praktyka organizowania takich konferencji, jest w tym roku kontynuowana. Mamy nadzieję, że będzie to stały element towarzyszący obchodom Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji.

 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Na zdjeciu uczestnicy konferncji w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego   Na zdjęciu prelegencji podczas konferencji siedzący przy stole prezydialnym.

do góry