Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

17.05.2011 Wspólna akcja CBA i ABW

17.05.2011

Dzisiaj rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójta gminy Kleszczów (województwo łódzkie). W tym samym czasie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego działając w województwie warmińsko-mazurskim zatrzymali mężczyznę współdziałającego z panią wójt. Dzisiejsza współpraca służb specjalnych dotyczy sprawy korupcyjnej prowadzonej wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim.

Dzisiaj rano agenci CBA w Kleszczowie w prywatnym domu zatrzymali 55-letnią panią wójt. W tym samym czasie funkcjonariusze ABW zatrzymali w województwie warmińsko – mazurskim 31-letniego mężczyznę. Po wykonaniu czynności procesowych oboje zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Sprawa prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim dotyczy handlu ziemią w gminie Kleszczów. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że pani wójt i inne osoby mogły zarobić na tym procederze blisko 5 mln zł.

19 maja obie zatrzymane przez CBA i ABW osoby zostały decyzja sądu aresztowane na trzy miesiące.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA
 

do góry