Centralne Biuro Antykorupcyjne - wersja tekstowa


strona główna
strona graficzna serwisu




Aktualności - | Kierownictwo - | Zadania - | Obszary działania - | Prawo - | Nabór do służby - | Przetargi - | Kontakt - |


"Komornicy” z Bydgoszczy mogli składać wiele łapówkarskich propozycji - wersja graficzna tekstu

CBA podejrzewa, że Janusz Ch. i Krzysztof R., dwaj pracownicy kancelarii komornika w Bydgoszczy, zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA na gorącym uczynku żądania i przyjęcia łapówki, takich propozycji mogli składać wiele więcej. Osoby, które zawiadomią o tym przestępstwie CBA i ujawnią wszystkie istotne okoliczności jego popełnienia zanim Biuro o przestępstwie się dowie, mogą skorzystać z dobrodziejstwa klauzuli niekaralności. Aby skorzystać z tego prawnego zapisu należy zgłosić się do Delegatury CBA w Gdańsku, tel. 058 302 69 30.

 

Miesiąc temu funkcjonariusze CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia łapówki asesora komornika w Bydgoszczy Janusza Ch. oraz podającego się również za asesora, kierowcę z tej samej kancelarii komorniczej, Krzysztofa R. Żądali oni od biznesmena 90 tys. zł łapówki w zamian za natychmiastowe odstąpienie od dalszej egzekucji majątku wartego 600 tys. zł oraz za „ochronę” przed zajęciami majątku w przyszłości i nie przeszkadzanie w ten sposób w prowadzeniu interesów. CBA podejrzewa, że Janusz Ch. i Krzysztof R., podobnych propozycji mogli składać więcej.

 

W związku z prowadzonym śledztwem CBA informuje, iż osoby które wręczyły korzyść osobistą lub majątkową albo ich obietnicę, nie podlegają karze na podstawie art. 229 § 6 kodeksu karnego pod warunkiem, że zawiadomią o tym przestępstwie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnią wszystkie istotne okoliczności jego popełnienia zanim organ ten o przestępstwie się dowiedział.

 

Osoby, które mogą skorzystać z dobrodziejstwa opisanej klauzuli niekaralności, powinny bezzwłocznie zgłosić się do Zarządu Operacji Regionalnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Gdańsku przy ul. Kurkowej 8, 80-803 Gdańsk, tel. 058 302 69 30.

 

 

Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej,  Centralne Biuro Antykorupcyjne

 

 

 

 

 

 


25 stycznia 2008
Data modyfikacji : dn. 25 stycznia 2008

Zawartość działu

| Aktualności |

| Kierownictwo |

| Zadania |

| Obszary działania |

| Prawo |

| Nabór do służby |

| Przetargi |

| Kontakt |


|Level Triple-A conformance icon, W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0| Valid XHTML 1.0!| Valid CSS!|

ostatnia aktualizacja serwisu: 18.11.2008
liczba osób, które odwiedziły nasz serwis: 1.005.312

Centralne Biuro Antykorupcyjne - wersja tekstowa

redakcja serwisu
kontakt
© 2006-2008 Centralne Biuro Antykorupcyjne - wersja tekstowa.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przy wykorzystywaniu materiałów wymagane jest podanie źródła.