Zgłoś korupcję

Dla osób nie mających możliwości zgłoszenia się w do siedziby CBA w godzinach urzędowania biura, istnieje możliwość umówienia spotkania poza tymi godzinami.

Rejestracja w systemie

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter: Rejestracja w systemie

Jeśli chcesz edytować/usunąć swoje dane, zaloguj się.


»Przypomnij hasło

AKTUALNOŚCI

Strona znajduje się w archiwum.

Zawiadomienie przekazane do prokuratury

Dzisiaj Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi od końca listopada ubiegłego roku kontrolę w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej. Dotyczy ona wybranych zamówień publicznych, które były przygotowywane i realizowane w latach 2008-2010. Już wstępne ustalenia kontroli wskazały na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw - niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, do których mogło dojść w ramach zakupu sprzętu medycznego. Zgromadzone dotychczas przez funkcjonariuszy CBA materiały został przekazane dzisiaj do Prokuratury Okręgowej w Warszawie z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w tej sprawie.
Centralne Biuro Antykorupcyjne nadal prowadzi kontrolę pozostałych wybranych przetargów w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA
 

A
A+
A++
Drukuj
PDF
Powiadom znajomego
Wstecz